Koronavirusi/ Injoron sulmet e kryeministrit, Basha: Ndihmo vëllezërit tanë në Luginën e Preshevës me mjekë!

Read Time:35 Second

Ndërsa kryeministri Rama pak më parë deklaroi se kryedemokratit Basha në gjithë situatën e krijuar me COVID 19 ka për t’i mbetur vetëm turpi dhe dështimi, ky i fundit injoron akuzat dhe kërkon zgjidhje për një tjetër problem.

Kreu i PD-së përmes një statusi në Twitter i kujton kryeministrit se duhet të bëjë një detyrë kombëtare dhe kushtetuese: Të ndihmojë vëllezërit tanë në Luginën e Preshevës që po përballen me COVID 19.

STATUSI I PLOTË
Lugina e Preshevës po përballet me pasojat e COVID 19. Për situatën e vecantë ku ndodhen, I bëj thirrje qeverisë të ofrojë asistencë shëndetësore përmes personelit mjekësor.. Ndihma për vëllezërit dhe motrat tona atje është detyrim kombëtar dhe kushtetues

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Robotët” po vijnë…
Next post Koronavirusi/ Italia drejt zgjatjes së masave izoluese edhe për të paktën dy javë