‘Rama kundër ekspertëve’, Vasili nxjerr apelin e specialistes: A mban përgjegjësi kryeministri…

Read Time:46 Second

Duke iu kthyer edhe njëherë debatit të madh të përdorimit të maskave, si një nga masat mbrojtëse kundër koronavirusit, Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shkruan sot se “Rama është qartësisht kundër ekspertëve”.

Me një shenim në faqen e tij në Facebook, teksa poston një shkrim te publikuar në media, të alarmit të dhënë nga shefja e Departamentit të Epidemiologjise në ISHP, Silva Bino, për domosdoshmerinë e mbajtjes së masakave, pasi virusi qëndron në ajër, Vasili ka pyetje direkte për kryeministrin: Po përgjegjesi për jetën e rrezikuar të njerëzve a mban Edi Rama për ato që thotë?

Postimi i plotë Vasilit

Edi Rama: “MASKAT JANË JO VETËM TË PADOBISHME, PO EDHE TË DËMSHME SEPSE ULIN VIGJILENCËN TONË NË ZBATIMIN E RREGULLAVE”.

EDI RAMA pra eshte qartesisht kunder eksperteve per maskat.

Cfare eshte Edi Rama ekspert?

Po pergjegjesi per jeten e rrezikuar te njerezve a mban Edi Rama per ato qe thote?

Image
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post EMRI/ Shqiptari vdiq në SHBA, pas 12 ditësh luftë me koronavirusin. Mesazhi i dhimbshëm i fëmijëve dhe shkollës ku punoi kur ishte në atdhe
Next post ‘Burg deri në 15 vjet’, kreu i Grupit të PS-së reagon për shtrëngimin e masave në Kodin Penal: Ja pse duhet të miratohen urgjent