Rezultojnë pozitivë edhe 3 persona të tjerë në Elbasan, shkon në 15 numri i të infektuarve nga COVID-19

Read Time:46 Second

ELBASAN

Ndërsa është raportuar se janë shëruar nga Covid- 19 pjesëtarët e familjes së parë elbasanase të infektuar nga koronavirusi, në Elbasan edhe tri raste të tjera janë identifikuar pozitivë.

Rasti i parë u bë me dije në 12 mars në qytetin e Elbasanit dhe ai ishte një 35-vjeçar, i kthyer nga Italia i cili rezultoi se kishte infektuar edhe prindërit .
Sipas burimeve zyrtare të tre pjesëtarët e familjes së 35-vjeçarit përkatësisht të moshës 31, 57 dhe 59 vjeç, janë shëruar nga Covid-19, por për fat të keq gjatë të enjtes tre persona të tjerë nga Elbasani kanë rezultuar pozitivë.

Ndwrkojë personat e shëruar që pas ekzaminimeve të radhës rezultuan negativë do të duhet të qëndrojnë për 14 ditë të tjera të vetkarantinuar. Po kështu edhe tre personat që rezultuan pozitivë do karantinohen. Edhe këta sipas burimeve jo zyrtare kanë lidhje me të infektuarit në Restorantin pranë Gjykatës së Elbasanit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Shkatërrohet grupi i kokainës në Durrës, pas arrestimit të ‘trurit’, kapen dy persona për moskallëzim krimi
Next post Korçë/ Makina përplas kalimtarin, dërgohet me urgjencë në spital