Emri/ I kërkuar për prostitucion dhe trafik droge, i riu shqiptar arrestohet nga karabinierët teksa fshihej pas karrigeve të një…

Read Time:56 Second

Një i ri, teksa drejtonte një makinë të vogël përgjatë rrugës “Biagio Castiello” në Cardito të Italisë, gati sa nuk u përplas me një patrullë të Policisë Bashkiake. Skena u vu re nga dy patrulla karabinierësh që nuk ishin larg.

Policia e ndoqi dhe arriti makinën, duke i kërkuar shoferit të ndalonte. Burri, një 29-vjeçar me origjinë shqiptare, si përgjigje, la automjetin duke u përpjekur të arratisej në këmbë. Ndjekja ishte e pashmangshme, e cila përfundoi kur policia e gjeti, ndërsa ai po përpiqej të fshihej pas disa karrigeve brenda oborrit të një shkolle private.

Hetimet zbuluan se 29-vjeçari Klodian Mazari ishte në kërkim që nga shtatori i vitit të shkuar në lidhje me tregtimin e drogës dhe shfrytëzimin e prostitucionit, krime të kryera në provincat e Napolit dhe Caserta midis 2016 dhe 2017. Burri, i gjetur në posedim të një thike, i tregoi policisë një pasaportë me detaje të rreme.

I arrestuari është dërguar në burgun e Poggioreale dhe gjithashtu do të duhet të përgjigjet për rezistencën ndaj zyrtarëve publikë, përdorimin e gjeneraliteve të rreme dhe posedimin e një pasaporte të falsifikuar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Të gjitha ata që kanë dyqane të mbyllura të përgatiten”- Rama për masat e hapjes dhe ashpërsimin e Kodit Penal dhe Rrugor. Çfarë paralajmëron tjetër
Next post Basha: Të dhënat e qeverisë për përhapjen e virusit nuk janë të besueshme. Ndryshe flet kryeministri, ndryshe ekspertët