Gjosha: Qeveria quan 9 kushtet rritje historike

Read Time:47 Second

Ish-deputetja e LSI-së Klajda Gjosha ka reaguar pas vendimit të Bundestagut Gjerman për 9 kushtet për Shqipërinë për çeljen e negociatave duke thënë se kjo qeveri e shikon këtë si arritje. Gjosha shton se Shqipëria duhej të merrte dritën jeshile për celjen e negociatave pa kushte, jo për politikën, po për qytetarët shqiptarë! POSTIMI I PLOTË

Qeveria quan 9 kushtet e votuara në një rezolutë nga Bundestagu Gjerman, arritje historike! Nuk e di se si mund të vazhdoj teatri i propagandës dhe përbuzjes me qytetarët. Shqipëria duhej të merrte dritën jeshile për celjen e negociatave pa kushte, jo për politikën, po për qytetarët shqiptarë! Në këto momente nuk kemi asgjë për të festuar. por kërkohet urgjentisht një kalendar veprimi me të gjitha hapat që do të na cojnë në plotësimin e kushteve të vendosura për vendin. Tashmë kriza që dukej imagjinare për qeverinë është e përkthyer në një dokument zyrtar dhe kërkon zgjidhje të menjëhershme!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Rama po bën prapë dasëm pa nuse”, Basha: Negociatat hapen pas plotësimit të 9 kushteve
Next post Kushtet, i pranojmë…Por si do të realizohen?