“Grafiku e shifrat e publikuara nga Rama janë falsifikim”- Grida Duma: Aspak ngatërresë, por strategji malinje. Që të marrë fund loja me jetën e njerëzve duhet…

Read Time:33 Second

Postimi i plotë:

Grafiku dhe shifrat e publikuara nga Rama janë falsifikim, manipulim i shifrave të deklaruara nga vetë Ministria e tij.

Kjo nuk është aspak papërgjegjshmëri as ngatërresë shifrash, është strategji malinje që tani nuk habit më askënd.

Qëkur shteti drejtohet nga facebook-u dhe shifrat e pandemisë publikohen si të ishin sondazhe opinioni, fshehja dhe manipulimi i realitetit do jetë pasoja më e vogël.

Që të marrë fund loja me jetën e njerëzve duhet me forcë të bëjmë transparencë!

Duhet me forcë dhe domosdoshmëri ti vendosim në rolin e vet dinjitoz ekspertët dhe specialistët që ta drejtojnë situatën pa presionin e frikën se po thonë të vërtetën.

ghrida
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Tmerrohesha nga ajo që shihja”, mjekja: Gabimi i parë që bëri task-forca në Shqipëri
Next post Qendrat e kontrollit teknik të makinave ende të mbyllura nga koronavirisusi, por a do ketë gjobë? Ja ç’thotë Drejtoria e Transportit