Kërcënoi drejtorin e Ugjencës në Elbasan, procedohet 36-vjeçari

Read Time:43 Second

ELBASAN- Një sherr mes një qytetari dhe drejtorit të Ugjencës ka ndodhur sot paradite në Elbasan. Sipas informacioneve mësohet se një 36-vjeçar ka kërcënuar dhe o fenduar drejtorin e Urgjencës së këtij spitali. 

Pas njoftimin për ngjarjen, Policia ka mbërritur në ambientet e spitali dhe mësohet se shtetasi R.Ç., 36 vjeç, banues në Elbasan është proceduar në gjendje të lirë, për veprën penale “Kanosja”.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se sherri ka rreth orës 10:00, në ambientet e Urgjencës të Spitalit Elbasan, ku  i riu ka ofenduar dhe kanosur me fjalë shtetasin E.M., me detyrë (Drejtori i Urgjencës).

Tashmë çështja ka kalaur në duart e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme. Po ashtu është marrë në pyetje 36-vjeçari dhe drejtori i Urjgnëcës, për të qartësuar dhe motivet e këtij konflikti. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ‘Gjunjëzohet’ Britania/ 936 viktima në 24 orë nga koronavirusi
Next post Lajm i mirë nga Infektivi/ 84-vjeçarja mund COVID-19, shkon në 154 numri i personave të shëruar