Home Aktualitet Qëndrimi i Majkos kundër emigrantëve, Vasili: Mëshirë për ata që përbuzën veten për një karrige

Qëndrimi i Majkos kundër emigrantëve, Vasili: Mëshirë për ata që përbuzën veten për një karrige

nga Editor

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka përshëndetur gjestin e biznesmenit Lazim Destani për pagesën e shpenzimeve për karantinën e 37 shqiptarëve që ishin bllokuar prej ditësh në kufirin e Greqisë me Shqipërinë.

“Një mendje e mençur tha dikur për dikë: “Kishte aq zgjuarsi te nevojshme sa për te hapur gojën dhe për të ngrenë, por sigurisht për asgjë tjetër”.

Përkundrejt gjithçkaje bashkatdhetarët tanë nuk janë më jashtë, në kufi e të përbuzur nga qeveria e rilindjes.

Falë një shqiptari të mirë nga Maqedonia z.Lazim Destani 37 shqiptarët ndodhen në hotel në Korçë. Mëshirë për ata që përbuzen veten për një karrige”- shkruan Vasili në postimin e tij në Facebook.

Lajme te ngjashme