Ju kanë skaduar kartat e identitetit dhe nuk kryeni dot veprime në bankë? Vjen njoftimi i rëndësishëm nga Ministria e Brendshme

Read Time:45 Second

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale vendimin e Ministrisë së Brendshme në lidhje me kartat e identitetit të cilat janë jashtë afatit të përdorimit, duke qenë se rinovimi i tyre është i pamundur në këtë periudhë të situatës për shkak të COVID-19

Në vendim bëhet e ditur se kartat ID janë të gjitha të vlefshme, duke u shoqëruar me një certefikatë familjare që mund të printohet nga E-Albania.

Rama ka publikuar dokumentin e dërguar drejtorëve të bankave të nivelit të dytë nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, që t’u njohin kartat deri në përfundim të situatës emergjente.

Postimi i plotë i kryeministrit Edi Rama

U LUTEM TË GJITHË ATYRE QË ANKOHEN, PYESIN, KOMENTOJNË PËR KARTAT ID QË JANË JASHTË AFATIT KUR DUAN TË SHKOJNË NË BANKË, TË MOS PËRTOJNË TË LEXOJNË KËTË SHKRESË SE TEK E TEK TË GJITHËVE NUK U SHPJEGOJ DOT TË NJËJTËN GJË!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Me 3 turne, me 4 nuk e di, po…”, Rama me ministrin Ahmetaj në Thumanë për rindërtimin pas tërmetit
Next post Zjarri përfshin pyllin e Sodës në Vlorë, era po favorizon flakët. Ja dyshimet e para për ngjarjen