Kujdes monstër!

Read Time:59 Second

Nga Bledi KASMI

I poshteron njerezit e pamundur te ketij vendi me qese ushqimesh me patatina e makarona dhe nxjerr taborin e hajduteve per ta dokumentuar kete krim duke i filmuar kur u trokasin ne dyer te pamundurve per ti dhene si ndihme, talljen e cinizmin.

Poshteron edhe mjeket e infermieret qe u premtoi nga 1 mije euro dhe u jep si lemoshe per sakrificen sublime te tyre vetem 5 mije leke.

Poshteron edhe te gjithe vendin kur shkon dhe kerkon si ndihma nga NATO deri edhe krevate, dysheke dhe dollape, ndersa vjedh nga mengjesi ne darke djersen e çdo njeriu ne kete vend ku taksat dhe kontributet e secilit prej jush fryjne konton e tij bankare dhe nje tufe çakenjsh qe mban rreth e rrotull dhe qe i kane shnderruar njerezit e ketij vendi ne skllever te koheve moderne!

Kujdes monster, nese je i sigurte se shume te pamundurve ja ke bere gjakun uje, e nervin, tel, mos ji kaq i sigurte se je i paprekshem nga e padukshmja, jo ajo e virusit, por ajo e Zotit qe s’mund ti fshihesh as ne vrimen ku je futur tani por as nga vrima nga ke dale!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mjeku Ramës: Nuk kam punuar asnjë çast, për të kërkuar shpërblim
Next post GËNJESHTRA E NJËMIJTË…