Home Aktualitet Berisha tallet keq me Ramën: 6 urdhërat që lexohen nga militantja dhe ish-kunata, firmoset në vrimën e…

Berisha tallet keq me Ramën: 6 urdhërat që lexohen nga militantja dhe ish-kunata, firmoset në vrimën e…

nga Editor

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë ironi me kryeministrin Edi Rama të cilit e vesh edhe emra të ndryshme në reagimet e tij publike në lidhje me situatën e pandemisë në vend.

Berisha flet për numrin e personave të testuar dhe atyre që kanë rezultuar pozitiv pas testimeve p[ër koronavirusin, ndërsa radhit 6 pika mbi të cilat sipas tij jepen nga “kryepidemiolugo I Republikës së Surrelit”.

Reagimi i plotë:

Breaking News!

Ne republiken e Surrelit mbyllet epidemia covid19.

Urdher dite, i karakterit super urgjent i kryepidemiologut te Republikes te Surrelit!

Urdher dite Nr19!

1-Urdherohet zhdukja me urgjence brenda 72 oreve e epidemise covid19 ne territorin e republikes se Surrelit.

Per kete qellim:
1-Ndalohen shtrimet e te semurve me covid19 ne spitalet covid 1;2;3 etj
2- 127 nuk guxon te diagnostikoje te semure te tjere me covid19
3-Cdo telefonate eshte grip banal dhe vetem grip i vlefshem per paracetamol dhe pike!!
4-Ndalohen perfundimisht testet per covid19 ne te gjithe territorin e Republikes se Surrelit!
5-Sot do njoftohet se kishte vetem 6 raste me covid19!
6-Ne emer tim sot kete lajm-sihariq do ta japin dy anetaret e Komitetit Politik, me te besuarat nga une dhe partia, militantja dhe ish kunata sepse atyre nuk ju shkrep qerpiku kur sakrifikojne per mua dhe partine.

Kryeepidemiologu Xhahil i Republikes se Surrelit Sulltan Salep Surreli.

Fitmoset nga Vrima e miut sot me daten 7 prll 2020.

Lajme te ngjashme