“PD i’a fut kot. Pikë”- Rama i përgjigjet opozitës për shtimin e testimeve: Vendimin nuk e merr qeveria, por…

Read Time:53 Second

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje opozitës për kërkesën  saj për të kryer sa më shumë testime kundra koronavirusit.

Rama në një mesazh në Twitter shkruan se qeveria nuk vendos sa teste behën apo nuk behën. Sipas tij këtë vendim e merr Komiteti Teknik i Ekspertëve.

“A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?!

Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot. PIKË!

Edi Rama@ediramaal

A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot.PIKË!723:01 PM – Apr 7, 2020Twitter Ads info and privacy27 people are talking about this

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Farsa e mashtruesit, hiqet pezullimi i tenderave
Next post COVID 19/ Nënkryetarja e LSI, Xhixho bën gjestin human: Ndihmon 30 familje