Home Aktualitet Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretet e Metës për Ligjin Anti-KÇK dhe për pronat (Kush votoi pro presidentit)

Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretet e Metës për Ligjin Anti-KÇK dhe për pronat (Kush votoi pro presidentit)

nga Editor

Komisioni i Ligjeve ka rërzuar me dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin “Anti KÇK”. Me votat e deputetëve të mazhorancës është votuar për rrëzimin e dekretit.

Deputetet e opozites parlamentare Alban Zeneli, Korab Lita dhe Andi Përmeti kanë votuar pro dekretit.

Edhe dekreti për pronat i kthyer nga presidenti Meta është rrëzuar. Dekreti i Metës për pronat është votuar 

Lajme te ngjashme