Detaje për gjendjen e pacientëve të shtruar te Infektivi dhe Sanatoriumi, sa janë të intubuar

Read Time:40 Second

Duke perseritur apelit per te qendruar brenda dhe per te zbatuar me rigorozitet rregullat e izolimit, Ministria e Shendetesise ka dhene sot detaje lidhur me gjendjen e pacienteve te shtruar me koronavirus ne vend.

Shefja e depoartamendit te semundjeve infektive dhe epidemiologjise ne ISHP, Silva Bino theksoi sot se në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 74 pacientë.

“Ju informojmë se, në shërbimin infektiv aktualisht janë 67 të shtruar. 5 prej tyre janë në terapi intensive. Në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi”, janë 7 pacientë të shtruar gjithsej. 6 pacientë janë në terapi intensive, ndërsa 3 pacientë janë të intubuar”- tha ajo.

Ministria e Shëndetësisë Nëse keni shenja të sëmundjes COVID19 telefononi numrin e urgjencës 127. Për çdo pyetje apo informacion rreth COVID19 telefononi në linjën e gjelbër 0800 40 40

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Frenon Shkodra, harta zgjerohet në Tiranë, Elbasan, Korçë
Next post Koronavirusi/ Presidenti Meta zbret në terren, apeli nga Lezha: Më shumë bashkëpunim mes autoriteteve dhe qytetarëve