Boris Johnson në spital, mbetet vetëm e fejuara shtatzënë, e shqetësuar për të po telefonon miqtë dhe…

Read Time:53 Second

BRITANI E MADHE- Kryeministri Boris Johnson është shtruar mbrëmjen e djeshme në spital pasi gjendja e tij shëndetësore është rënduar për shkak të koronavirusit. 55-vjeçari është mbajtur gjithë natën në kujdes intensiv dhe me oksigjen pasi nuk merrte dot frymë

Po e fejuara e tij, 24 vite më e re, e cila pret edhe një fëmijë nga Johnson si është? Po ashtu pak ditë më parë edhe Carrie Symonds prannoi se gjithashtu është e infektuar me koronavirus duke shtuar se ka filluar që të ndjehet keq.

Por përveç gjendjes së saj delicate, Carrie është shqetësuar shumë edhe për kreun e qeverisë britanike. Burime për mediat vendase bëjnë me dije se 32-vjeçarja gjatë gjithë kohës merr në telefon miqtë e saj dhe u tregon se sa e shqetësuar është.

“Ajo po merr në telefon shoqet duke u thënë atyre se sa e shqetësuar është për Borisin.”

Kreu i qeverisë britanike pranoi se ishte infektuar nga koronavirusi, ndërkohë vijoi që të qëndonte në detyrë, deri në ditën e djeshme kur simptomat e tij u përkeqësuan.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kufizimi i lirisë/ Sa kohë mund të funksionojë izolimi dhe çfarë pritet pas krizës?
Next post 12 punonjës të Ministrisë së Brendshme infektohen me koronavirus, rritet numri i viktimave