Nuk morën shpërblimin prej 1000 euro, që iu premtoi Rama, mjekët dhe infermierët në Lezhë nisin protestën

Read Time:22 Second

Lezhë- Infermierët dhe mjekët e Urgjencës në Lezhë janë ngritur në protestë, pasi nuk kanë marrë shpërblimin prej 1000 euro, që ju premtoi kryeminsitri Edi Rama.

“Na u premtuan 1000 euro dhe na dhane 5000 lekë. Refuzojmë këtë shpërblim që ua kalojmë familjeve në nevoje. Ne do të vijojme punen pavarsisht rrezikut. Eshte absurde ajo që na u dha nga ajo që na u premtua.”, u shpreh një mjek për “Abc News.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gjermania në alarm për miell, njerzit blejnë për të krijuar rezerva
Next post Kufizimi i lirisë/ Sa kohë mund të funksionojë izolimi dhe çfarë pritet pas krizës?