Ndërtesa e Parlamentit Europian shndërrohet në qendër depistimi dhe këshillimi për COVID-19

Read Time:36 Second

Ndërtesat e Parlamentit Europian në Strasburg do të kthehen në një qendër ekzaminimi për COVID-19 dhe një qendër këshillimi, njoftoi sot Sekretarja franceze e Shtetit për Çeshtjet Europiane, Amélie de Montchalin.

“Së bashku me presidentin David Sassoli, kemi bërë të mundur që Parlamenti Europian t’i kthejë ndërtesat e tij në Strasburg, gjatë kohës së krizës, në një qendër depistimi dhe këshillimi për COVID-19”, tha de Montchalin.

Presidenti i Parlamentit Europian, Sassoli, tha të enjten se ai kishte vënë në dispozicion të autoriteteve të Brukselit qendrën e tyre të kujdesit për pacientët dhe 100 automjete dhe se ishte i gati të bënte të njëjtën gjë me qendrën në Luksemburg dhe Strasburg nëse do të ishte e nevojshme.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Nuk është sakrificë të qëndrosh në shtëpi”, mjeku Tritan Kalo ka një tjetër apel për shqiptarët
Next post 7 prilli/Presidenti Meta: Ditë nderimi për rezistencën heroike të ushtarakëve patriotë me në krye Heroin tonë Mujo Ulqinaku