Home Aktualitet Moti i keq fundos anijen ushtarake për heqjen e minave në Shëngjin

Moti i keq fundos anijen ushtarake për heqjen e minave në Shëngjin

nga Albina Hoxhaj

Moti i keq me stuhi reshjesh shiu ka fundosur një anije të vjetër dragaminë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur të hënën. Anija ishte pranë tunelit në zonën ushtarake në Shëngjin, zonë në të cilën gjendet e ankoruar prej vitesh. Shkak i fundosjes së anijes dyshohet të jetë bërë amortizimi dhe moti i keq. Anijet dragaminë janë anije ushtarake e pajisur me mjete të posaçme për pastrimin e ujërave nga minat.

Lajme te ngjashme