“Nuk është koha për politikë si zakonisht”, Basha i përgjigjet ambasadores amerikane: Do vazhdoj të kërkoj transparencë nga qeveria

Read Time:42 Second

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas postimin në rrjetet sociale nga ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, e cila teksa i bëri thirrje qytetarëve të respektojnë masat e marra për luftimin e Covid-19, gjithashtu kërkoi nga politikanët të mos bëjnë politikë si zakonisht.

Lideri i PD, Basha në reagimin e tij në Twitter e falënderon ambasadën amerikane në Tiranë për ndihmën kundër koronavirusit, e thekson se “do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria”.

REAGIMI I PLOTE I KREUT TE PD, LULZIM BASHA:

Falemnderit @USAmbAlbania & SHBA për ndihmën kundër #COVID19. @pdshqiperi do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.
Fokusi ynë është jeta,shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rama edhe kur të vdesë, Sali, Sali do të thërrasë…
Next post Përfitoi nga karantinimi dhe hyri për të vjedhur, banorët e Beratit rrethojnë hajdutin në lagjen “Uznovë”, ia bëjnë gati policisë për ta prangosur