’51 viktima nga COVID-19’/ Gazetari, Ramës: E bëre këngë lapsusin e Bashës, por ky i yti është makabër

Read Time:41 Second

Deklarata e sotme e kryeministrit Ediui Rama teksa tha “deri sot kemi 51 të vdekur” trembi jo pak njerëz.

Lidhur me deklaratën e kryeministrit reagon edhe gazetari i njohur Ilir Kadia, i cili edhe pse e quan lapsus, e cilëson atë mjaft të rëndë. Makabër madje.

Përmes një postimi në Facebook, ish-gazetari i BBC i kujton kryeministrit ‘lapsusin’ e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në parlament, i cili më pas u përdor shumë nga vetë Rama dhe të tijët e tij.

“Lapsus bëre natyrisht! Por ke dy vjet që e ke bërë këngë lapsusin e kreut të opozitës me tabelën e shumëzimit! Po ta kthejë ai me të njëjtën monedhë lapsusi yt është makabër se janë 30 jetë njerëzish dhe jo gogla të tabelës së shumëzimit, o Kryeministri Ynë legjendar!”, shkruan Kadia në postimin e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Fitoi betejën me koronavirusin, profesor Dhimitër Kraja do rikthehet të ndihmojë kolegët. Mjeku Roland Xhaxho edhe pse i infektuar, në spital po…
Next post “Pse humbasin kohë?!”, Vasili: Të përfshish sot mjekun e familjes dhe të porosisësh 30 mijë teste, si kofini pas të vjelit