Home Aktualitet Prej 24 orësh në spital në terapi intensive, Boris Johnson ‘bëhet i gjallë’ në Twitter

Prej 24 orësh në spital në terapi intensive, Boris Johnson ‘bëhet i gjallë’ në Twitter

nga Editor

Pak orë pas lajmit se kryeministri britanik Boris Johnson është trajtuar me oksigjen për shkak të përkeqësimit të gjendjes së tij  shëndetsore si pasojë e simptomave të Covid 19, vjen edhe reagimi i tij.

Johnson ka pohuar se është në gjendje të mirë shëndetsore dhe se i është nënshtruar testeve rutinë në spital për simptoma të koronavirusit.

Përmes një postimi në rrjetin social Tëitter, Johnson shkruan se është në gjendje të mirë shëndetsore.

“Me këshillën e mjekut tim, unë shkova në spital për teste rutinore pasi ende ndjej simptomat e koronavirusit. Jam në humor të mirë dhe jam në kontakt me ekipin tim pasi punojmë për të luftuar këtë virus, për t’i mbajtur të gjithë të sigurt”, shkruan Johnson.

Lajme te ngjashme