“Deri dje vetëm automjetet plagosnin e vrisnin njerëz, sot edhe këmbësorët”, shikojeni këtë foto, nga nesër e tutje…

Read Time:39 Second

Siç shihni në foton më lart, kështu do duhet të jetë nga sot e tutje standarti kudo.

Sipas kryeministrit Edi Rama, “pikat e verdha do të bëhen si vijat e bardha a si semaforët, me detyrimin për t’i respektuar të gjithë dhe masat ndëshkimore për shkeljen e tyre”.

“*ky do të jetë standarti kudo dhe pikat e verdha do të bëhen si vijat e bardha a si semaforët, me detyrimin për t’i respektuar të gjithë dhe masat ndëshkimore për shkeljen e tyre

*deri dje vetëm automjetet mund të plagosnin e vrisnin njerëz, sot edhe këmbësorët janë rrezik për njëri-tjetrin, prandaj deri nesër, kur bota të rikthehet në normalitet, na duhet të bashkëjetojmë me rregulla që deri dje as nuk i ka imagjinur dot askush”, shkruan Rama.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mesazh solidariteti me diplomatët e huaj në Tiranë
Next post Prej 24 orësh në spital në terapi intensive, Boris Johnson ‘bëhet i gjallë’ në Twitter