Home Aktualitet Akuzat për korrupsion/ GJKKO le në “arrest shtëpie” drejtorin e burgut 313, burg për shefin e logjistikës dhe tregtarin

Akuzat për korrupsion/ GJKKO le në “arrest shtëpie” drejtorin e burgut 313, burg për shefin e logjistikës dhe tregtarin

nga Editor

Gjykata e pocsaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie”, për  drejtorin e burgut 313 Eduart Struga, i akuzuar nga SPAK për korrupsion.

Ndërkohë është lënë në burg shefi i logjistikës së burgut 313, Florin Ahmeti dhe tregtarin Ervin Kërtulli.

Eduart Struga, së bashku me 2 personat e tjerë, u arrestuan 3 ditë më parë dhe akuzohen se janë përfshirë në një skemë korrupsioni me tendera për ushqimet.

Lajme te ngjashme