Akuzat për korrupsion/ GJKKO le në “arrest shtëpie” drejtorin e burgut 313, burg për shefin e logjistikës dhe tregtarin

Read Time:22 Second

Gjykata e pocsaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie”, për  drejtorin e burgut 313 Eduart Struga, i akuzuar nga SPAK për korrupsion.

Ndërkohë është lënë në burg shefi i logjistikës së burgut 313, Florin Ahmeti dhe tregtarin Ervin Kërtulli.

Eduart Struga, së bashku me 2 personat e tjerë, u arrestuan 3 ditë më parë dhe akuzohen se janë përfshirë në një skemë korrupsioni me tendera për ushqimet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dhjetëra emigrantë të bllokuar në kufi të shtrirë në tokë, Rama mashtron sërish
Next post Bashkia e Tiranës zbulon vendimin: Do mbulojmë shpenzimet funerale për ata që humbin jetën për shkak të koronavirusit