Shkon në 22 numri i viktimave, Ministria e Shëndetësisë: Ndërron jetë 90-vjeçari me COVID-19 tek Infektivi

Read Time:21 Second

Një pacient 90-vjeçar ka humbur jetën në spitalin infektiv, si pasojë e tromboembolisë pulmonare.

90-vjeçari ishte i prekur edhe nga COVID19 dhe vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese (tromboemboli pulmonare, diabet mellitus, hipertension). Pacienti ndodhej i shtruar prej 5 ditësh në spitalin infektiv në gjendje të rëndë shëndetësore.

Sipas mjekëve që e kanë trajtuar gjatë gjithë kësaj kohe, shkaku i vdekjes së 90-vjeçarit është tronboembolia pulmonare.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Qytetarët e bllokuar në kufi/ Reagon Policia e Shtetit: Lejohen të kalojnë vetëm rezidentët në Shqipëri, ja ku duhet të paraqiten për autorizimin
Next post Si po bëhet gati Europa për rihapjen/ E para nis Austria…