Gazetari shpërthen ndaj Pandeli Majkos: I ke lënë shqiptarët si këlysha *urve, hap traun jo facebook-un

Read Time:48 Second

Prej disa ditësh një numër i madh qytetarësh shqiptar janë lënë në mes të rrugës nga shteti, duke mos i lejuar të futën brenda territorit të Republikës së Shqipërisë. Ashtu sic e pasqyrojnë dhe mediat, ata ndodhen në pikat kufitare, të pa shpresë e të lënë pas dore nga autoritetet.

Veprim ky i cili ka ngritur  në këmbë politikën dhe gjithashtu dhe gazetarët.

I indinjuar për situatën në të cilën ndodhen këta shtetas, gazetari i Ora Neës Elio Laze ka postuar një status në Facebook ndaj Ministrit për Diasporën, Pandeli Majko.

Në postimin e tij Laze shprehet se nuk është koha të merret me Facebook-un, port ë hapi traun me qëllim mos lënien në pikat kufitare prej ditësh të shtetasve tanë.

Postimi i plotë:

Me pelqen angazhimi i Pandeli Majkos. Nuk hap dot traun e doganes per te futur shqiptaret qe i kane lene si klysha kurvash ne toke neutrale por hap facebookun dhe sulmon Petrit Vasilin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Thyen rregullat e karantinës, Policia gjobit 166 qytetarë
Next post Çfarë emri ka një shtet që të arreston kur gjykatat janë të mbyllura?!