Theu masat ndaj koronavirusit, vritet 63-vjeçari në Filipine

Read Time:32 Second

“Urdhrat e mia për policinë dhe ushtrinë janë të qarta: qëlloni për vdekje ndaj çdokujt që nuk bindet dhe vë jetën tuaj në rrezik”.

Kështu u shpreh pak ditë më parë presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, si pjesë e masave për t’u mbrojtur nga koronavirusi dhe nuk ka vonuar shumë dhe ky urdhër është zbatuar.

Një 63-vjeçar është vrarë në ishullin Mindanao në Filipine, pasi sulmoi një polic, i cili i tërhoqi vëmendjen pasi nuk kishte vendosur maskë.

Filipinet janë ndoshta shteti me masat më të rrepta në luftën ndaj koronavirusit, ndërsa deri tani janë konfirmuar mbi 3600 të prekur dhe 163 persona të vdekur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Greqia, pro blerjes së përbashkët nga BE, të të drejtave të patentave për vaksinën e Covid-19
Next post Arrestohet 33 vjeçari në Bulqizë, iu gjet në banesë shotgun dhe kallashnikov