Testimet masive, Basha i përgjigjet Ramës: Po fshihesh pas komitetit teknik me shpresë që njerëzit mos të shohin…

Read Time:47 Second

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka kthyer menjehere pergjigje dekarates se bere nga kryeministri Rama pak me pare, lidhur me kerkesen e opozites per testime ne mase. 

Sipas Bashes, testimi masiv është e vetmja mënyrë për të zbuluar sa thellë është futur virusi në familjet tona.

KM po fshihet pas një komiteti teknik, me shpresë që njerëzit mos ta shohin se sa i papërgatitur është”-thekson Basha.

Deklarate e Kryetarit te PD, Lulzim Basha

Testimi masiv është e vetmja mënyrë për të zbuluar sa thellë është futur virusi në familjet tona. Pa testuar, pa gjurmuar, pa izoluar, pasojat do të jenë shumë të rënda! KM po fshihet pas një komiteti teknik, me shpresë që njerëzit mos ta shohin se sa i papërgatitur është. Është përgjegjësi e qeverisë që të mbrojë shëndetin e njerëzve, të pajisë me mjetet e duhura ekipet mjekësore dhe të mbajë në këmbë ekonominë. Sulmet kundër opozitës nuk i fshehin dot dështimet e tij

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post KËTË, VËRTETË QË NUK E KUPTOJ?!
Next post Tre rastet e reja në Has janë policë të pikës kufitare