Testimet në masë, Rama i përgjigjet PD-së: S’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për këtë strategji. Detyra e politikës është të…

Read Time:37 Second

Kryeministri Rama i eshte pergjigjur sot thirrjes se vazhdueshme te bere nga opozita, PD-ja dhe kryedemokrati Basha per rritjen e testimeve, si menyra me e mire per te parandaluar perhapjen e koronavirusit ne vend. 

Me nje shenim ne llogarine e tij ne Twitter, Rama, ironizon me PD-ne, teksa i kujton asaj se s’mund te jape mend as per tabelen e shumezimit, jo me per strategjine e testimit.

Reagimi i Rames

PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit! Strategjia e testimit është detyrë e Komitetit Teknik që udhëheq luftën në vijën e zjarrit.Detyra e politikës, qeverisë a opozitës është të dëgjojë dhe mbështesë ekspertët. Të tjerat janë 7×7=42

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rama nxjerr këto foto e flet për lehtësime me pikatore: Brenda ditës, gati rritja e ndëshkimeve
Next post Rritet në 377 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri