Home Aktualitet Konfirmohen me koronavirus edhe 6 raste të tjera në Shkodër

Konfirmohen me koronavirus edhe 6 raste të tjera në Shkodër

nga Editor

Nga 26 tampon që janë kryer mbrëmjen e djeshme, 6 prej tyre kanë rezultuar pozitiv në qytetin e Shkodrës.

Të infektuar rezultojnë, 2 familjarët e 80 vjeçares dhe infermieri i cili i shërbente prej muajsh pacientes, 1 anëtar i familjes nga Dobraçi, dhe 2 anëtarë të familjes nga Kirasi. 80 vjeçarja ka ndërruar jetë 2 ditë më parë.

Kjo e çon nr e të infektuarve në qarkun Shkodër në 48, ndërsa në Bashkinë Shkodër në 44 raste.

Lajme te ngjashme