Home Aktualitet Shkon në 21 numri i viktimave nga COVID-19/ Ndërron jetë boksieri i famshëm

Shkon në 21 numri i viktimave nga COVID-19/ Ndërron jetë boksieri i famshëm

nga Editor

Ka ndërruar jetë për shkak të komplikacioneve nga sëmundja e Covid-19, ish-boksieri Skënder Kurti.

61-vjeçari kaloi vdekje klinike në 23 mars, dhe u raportua si viktima e pestë e koronavirusit në Shqipëri. Por Kurti nuk ka mundur ta fitojë betejën me virusin vdekjeprurrës dhe ka ndërruar jetë sot më 5 prill.

Numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri shkon në 21.

Lajme te ngjashme