Kreu i PD Elbasan i kthehet keq Ballës: Boll me propagandë e me foto! Mos selektoni , por ndihmoni çdo familje në nevojë

Read Time:46 Second

Kreu i PD-së Elbasan, Eugen Isaj, përmes një statusi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër në lidhje me ndihmat që po shpërndahen në këtë qytet.

Sipas Isait, deri tani vetëm propagandë dhe fjalë janë dëgjuar ndërkohë që ka akuzuar se janë selektuar familjet që kanë nevojë për ndihmë.“Boll më me propagande !

Më shumë kujdeseni për fotot me njëri tjetrin sesa për qindra e mijëra familje në qytetin tonë që janë në kufijtë e mbijetesës !

Dezinfektoni çdo rrugë e rrugicë në qytet sepse janë shtuar vatrat e infeksionit !

Mos selektoni por ndihmoni çdo familje në nevojë, edhe pse kemi hyrë në javën e katërt të karantinës shumë familje akoma nuk kanë marrë paketën e parë ushqimore !

Hiqni tarifat e taksat lokale për biznesin elbasanas për të paktën tre muaj !

Lërini fotot po mundohuni të jeni pranë komunitetit sepse deri tani vetëm fjalë e propagandë kemi dëgjuar“, shkruan Isaj në reagimin e tij.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Shqiptarët bllokohen në pikat kufitare, reagon Meta: Duhet zgjidhje e menjëhershme, të respektohen detyrimet kushtetuese dhe ndërkombëtare
Next post Ftesë për debat: Sheshi “Skënderbej”, viktimë e përçudnimit prej mediokritetit