“Jeta nuk shërben, nëse nuk shërbehet”- Presidenti Meta shpërndan mesazhin e Papa Françeskut: Drama që po jetojmë, na nxit të…

Read Time:1 Minute, 10 Second

Presidenti i Republikës, Ilir Meta teksa uron shëndet të plotë për të gjithë shqiptarët kudo ndodhen, ndan mesazhin e dhënë sot nga Papa Françesku gjatë Meshës së sotme në nisje të javës së Pashkët.

Postimi i plotë:

Duke uruar shëndet të plotë për të gjithë shqiptarët kudo ndodhen, dhe shërim të shpejtë për të prekurit, po ndaj me ju këto mesazhe të paqta e shpresëdhënëse të Papa Françeskut, të dhëna sot gjatë Meshës së të Dielës së Larit në prag të fillimit të Javës së Madhe të Pashkëve, që na frymëzojnë, na japin forcë e kurajo për të kaluar këto momente tepër të vështira!

“Drama, që po jetojmë, na nxit ta marrim seriozisht çka është serioze e të mos merremi me gjëra që vlejnë pak e aspak; të zbulojmë se jeta nuk shërben, nëse nuk shërbehet. Sepse jeta matet me masën e dashurisë. Të përpiqemi ta ndihmojmë atë që vuan; që është i vetmuar, që ka nevojë. Mos të mendojmë vetëm për çka na mungon, por për të mirën, që mund të bëjmë. Natyrisht të duash, të lutesh, të falësh, të kujdesesh për të tjerët, në familje a në shoqëri, mund të kushtojë shtrenjt. Mund të duket udhë kryqi. Po udha e shërbimit është udhë fitimtare, udhë që na shpëtoi, që na e shpëton jetën”, – na porosit të gjithëve Papa Françesku.

SË BASHKU DO T’IA DALIM! 🇦🇱

ZOTI I BEKOFTË FAMILJET TUAJA! 🙏

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Taksa e korrupsionit”, Gazment Bardhi: Rama, Balla, Veliaj, Ahmetaj, Xhaçka t’u kthejnw paratë shqiptarëve me anullimin e koncesioneve
Next post Urdhri i 14 marsit që mban “peng” shqiptarët në tokë neutrale, si mund të ndërhyjë MEPJ-ja