‘Po shkoj të ushqej pulat’/ Shqiptari me koronavirus, ndalohet në rrugë nga policia

Read Time:29 Second

“Po shkoj të ushqej pulat’.

Ky ka qenë justifikimi i një të riu shqiptar në Siena, kur e ka ndaluar policia italiane.

Shqiptari, një 35-vjeçar ishte duke udhëtuar me makinën e tij, kur një postbllok policie e ka ndaluar.

Njëri prej policëve që ishte në patrullë, mësohet se e kishte lexuar emrin e shqiptarit, në listën e banorëve të komunës së Chiusit, të personave që ishin të infektuar me koronavirus.

Menjëherë është bërë ndalimi i tij dhe është kërkuar që të rikthehej në shtëpinë e tij, ku edhe ishte duke vazhduar terapinë e shërimit nga virusi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Është urgjente të fillojë testimi masiv”, Bardhi: Qeveria e papërgatitur dhe pa strategji. Sot 5 prill dhe ende asnjë shqiptar nuk ka përfituar nga fondet
Next post “PD po ndihmon pa show”. Fotot, videot me shpërndarjen e ndihmave për të pamundurit nga Veliaj, Balla, Xhaçka and co është kriminal.