Mbyllja e kufirit/ Basha: Ndalimi i shqiptarëve, akt kriminal dhe i papërgjegjshëm…

Read Time:35 Second

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, reagoi pas pamjeve të trishta, që tregojnë shqiptarët të mbetur në kufi, në pamundësi që të futen në atdheun e tyre.

“Mbyllja e kufirit për dhjetëra shqiptarë në tokën neutrale Shqipëri-Greqi dhe ndalimi i tyre për të hyrë në atdhe e për tu kthyer në shtëpitë e tyre, është një akt kriminal dhe i papërgjegjshëm.Qeveria shqiptare është përgjegjëse për jetën e çdo shqiptari. Kushtetuta e Shqipërisë e detyron qeverinë të mos lërë pa atdhe asnjë shqiptar.

Ata nuk mund të trajtohen kurrsesi si refugjatë nga shteti i tyre.

Tragjedia që po luhet prej 4 ditësh para syve tanë me jetët e dhjetëra shqiptarëve duhet të marrë fund sot!” shkruan Basha.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Erisa Xhixho: Akti normativ për qeratë sjell vetëm konflikt…
Next post Paketa financiare e Serbisë; 5,1 mld euro mbështetje për biznesin, 100 euro për çdo qytetar mbi 18 vjeç