Propozimi i veçantë i Kryemadhit: Të mendojnë dhe për gratë, subvencione për ilaçin e enëve dhe të rrobave

Read Time:51 Second

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë sot një propozim të veçantë teksa vendi ndodhet në izolim për shkak të COVID.

Në një intervistë për “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, Kryemadhi pohoi se dhe gratë duhet të marrin subvencionime nga shteti për detergjentet që përdorin në shtëpi në këtë kohë pandemie globale.

“Se kuptoj këtë javën e pikut. Pasi sipas qeverisë këtë duhet ta kishim kaluar para 2 javësh. Kjo është mungesë informacioni. Skam dalë dhe s’kam ndermen të merrem se si menaxhohet kjo gjë. Duhet sinqeritet nga stafi mjekësor. S’kam parë ndonjë gjë pozitive që është bërë nga të tjerët,. Shoh veç izolimin që kanë bërë qytetarët. Mendoj se ajo që është me rendësi, është hartimi i një plani karantinimi. Siç ndodh në vendet e tjera të rajonit. Mendoj se kjo është e rëndësishme dhe duhet të merremi seriozisht kë këtë. Duhet të mendojmë dhe subvencione dhe për gratë, për ilaçin e enëve dhe të rrobave, se u këputën të shkretat duke larë.”, tha Kryemadhi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Më mirë telenovela turke se sa TV”, Kryemadhi: Rama, pacienti zero i COVID që përhap panik
Next post “Mos e ka kaluar pikun e koronavirusit Shqipëria në janar?”- Monika Kryemadhi: Pse nuk pyet njeri se sa veta kanë vdekur në fillim të viti