“Më mirë telenovela turke se sa TV”, Kryemadhi: Rama, pacienti zero i COVID që përhap panik

Read Time:1 Minute, 12 Second

E ashpër ka qenë në deklaratën e saj kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, e cila deklaroi se pacienti zero i koronavirusit në Shqipëri, është kryeministri Edi Rama.

Në një intervistë përmes Skype me emisionin “Kjo javë” Kryemadhi tha se ai del në media dhe përhap panik, ndërsa akuzoi dhe televizionet se bëjnë të njëjtën gjë. Mes ironisë Kryemadhi tha se më mirë është që në këtë kohë të shihen telenovelat turke.

Ju kërkojmë ndjesë për ndryshimin e programit në minutën e fundit…
Siç e ndryshoni ju programin me Taulantin dhe Ramën, ashtu do e ndryshojmë dhe shqiptarët.

Kalojmë tek situata me koronavirusin…

Pacienti zero i koroanvirusit në Shqipëri, që është Edi Rama, duhet të shmang panikun. Ata parafolësit e mi kanë dalë pa radhë. Duhet të kuptojnë që të bëjnë më shumë për familjet e tyre, t’i shërbejmë familjeve në nevojë.

Kush po e përhap panikun?
Qeveria dhe mediat që po përdoren nga ato. Nëse kjo do të jetë kaq emergjente, mjafton të merrni komentet në mënyrë se si flitet. Është vetëm panik. Jo vetëm qytetarët, por dhe tek shtresat në nevojë, që s’kanë para, sjell stres. Këtu po të shohësh, hap TV, ca janë të gjithë? I ke panik dhe terror. Njerëzve duhet me iu dhënë garanci, që t’u shërbejë qytetarëve. Më mirë telenovelat turke, se sa tv.

Flas për Nwes24, se këtu punoj. S’punojmë për përhapje paniku…
Fol për emisionin tënd, jo për mediat

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Kam ndjekur çdo këshillë, por…” Gazetarja infektohet me koronavirus
Next post Propozimi i veçantë i Kryemadhit: Të mendojnë dhe për gratë, subvencione për ilaçin e enëve dhe të rrobave