Home Aktualitet “Kam ndjekur çdo këshillë, por…” Gazetarja infektohet me koronavirus

“Kam ndjekur çdo këshillë, por…” Gazetarja infektohet me koronavirus

nga Editor

Brooke Baldwin, një nga gazetaret më të famshme të “CNN” ka rezultuar pozitive me koronavirus. Gazetarja amerikane e ka bërë vetë të ditur këtë lajm përmes një postimi në rrjetin e saj social “Instagram”.

Ajo shprehet se ditën e enjte i filluan simptomat si ethe dhe dhimbje.

“Kam rezultuat pozitive me Koronavirus. Jam mirë. Gjithçka filloi pasditen e djeshme. Të dridhura, dhimbje, ethe. Kam mbajtur distancën sociale dhe kam ndjekur çdo këshillë-por prapë më ra. Jam e shëndetshme, nuk kam probleme të tjera shëndetësore. Ndihem si një ndër njerëzit me fat. Mezi po pres të kthehem në televizion”, ka shkruar ajo.

Lajme te ngjashme