Home Aktualitet Reforma zgjedhore/ Basha mbledh aleatët, a do të ketë marrëveshje?

Reforma zgjedhore/ Basha mbledh aleatët, a do të ketë marrëveshje?

nga Albina Hoxhaj

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi sot në selinë blu aleatët e saj. Në takim u diskutua për krizën politike dhe vendosën nëse do të marrin pjesë në konferencën për reformën zgjedhore organizuar nga OSBE.

Burime nga takimimi bëjnë të ditur se Opozita e Bashkuar do të përfaqesohet në nivel teknik në këtë konferencë.

A është ky një hap i rëndësishëm që mund të çojë në marrëveveshje politike?

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!