Home Uncategorized Humb jetën polici, pjesë e eskortës së kryeministrit Conte. Ishte prekur nga koronavirusi

Humb jetën polici, pjesë e eskortës së kryeministrit Conte. Ishte prekur nga koronavirusi

nga Editor

Vdes efektivi i policisë italiane, që ishte pjesë e eskortës së kryeministrit Giuseppe Conte.

Giorgio Guastamacchia humbi jetën sot në Romë, pasi ishte prekur nga koronavirusi disa javë më parë dhe menjëherë ishte shtruar në spital dhe ishte i intubuar.

Agjenti i policisë la pas gruan dhe dy fëmijë, raporton Corriere.

Në javët që zbuloi sëmundjen, ai nuk kishte pasur kontakte të drejtpërdrejta me kryeministrin Conte, dhe as nuk kishte udhëtuar në makinën e Kryeministrisë.

Lajme te ngjashme