Ish-ministri i Shëndetësisë: Infektohet me koronavirus një tjetër mjek, është shtruar sot tek Infektivi

Read Time:42 Second

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, shkruan në “Facebook” se është infektuar nga koronavirusi një tjetër mjek.

SIpas Shehut, bëhet fjalë për profesor Roland Xhaxho, i cili është shtruar sot në Repartin Infektiv.

Mesazhi i Shehut:

I dashur Landi te urojme sherim te shpejte!

Kolegu, miku i ngushte, reanimatori i talentuar, novator i vecante e pedagogu njerezor Prof. Roland Xhaxho, eshte shtruar sot ne repartin infektiv i prekur nga ky virus.
Mbasi ka qene gjate gjithe kesaj periudhe person kryesor ne pershtatjen e sherbimeve te reanimacionit per perballjen me kete epidemi, sic duket do t’i duhet te “pushoje” disa dite, tashme si pacient i perkoheshem.
Megjithese jam i bindur se dhe nga dhoma apo shtrati i spitalit do te vazhdoje te jape kontributin e tij te cmuar me dijet, energjite e optimizmin e perhershem.
Sherim te shpejte aty midis kolegesh.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Shërimi i Profesor Dhimitër Krajës një lajm që na gëzon të gjithëve”, presidenti Meta ka edhe apelin e fortë
Next post Shërimi i profesor Dhimitër Krajës, Basha: Lajm i gëzuar. Qeveria të veprojë sot, sa nuk është vonë për…