Virusi u preu jetën në moshë të re dy infermiereve, kolegia rrëqeth me fjalët e saj. Thirrja prekëse për qytetarët

Read Time:1 Minute, 4 Second

Të dëgjosh dhe shohësh se si ky virus i tmerrshëm dhe i padukshëm u merr jetën njerëzve që ti ke njohur, apo i ke të afërm, është e frikshme. Kështu, Kryeinfermierja e Anglisë teksa ka folur për dy infermieret në vijën e parë të luftës që vdiqën pasi u testuan pozitive me koronavirus, ka dalë me një thirrje prekëse që njerëzit të qëndrojnë në shtëpi këtë fundjavë.

Ruth May tha se ishte jetike që qytetarët të rrinë në izolim pavarësisht motit të ngrohtë të pranverës.

Nëna e tre fëmijëve Aimee O’Rourke, 39 vjeçe ndërroi jetë mbrëmë në Spitalin QEQM në Margate, Kent, pas shfaqjes së simptomave dy javë më parë.

Vetëm disa orë më vonë, Areema Nasreen, 36 vjeç, vdiq pas mesnatës në kujdesin intensiv në Spitalin Walsall Manor, West Midlands, në të cilën ajo kishte punuar.

May tha: ‘Kjo fundjavë do të jetë shumë e ngrohtë dhe do të jetë shumë joshëse të dilni dhe të shijoni ato rrezet e verës. Por ju lutem, unë kërkoj të kujtoni Aimee dhe Areema. Ju lutemi qëndroni në shtëpi për to’.

Numri i vdekjeve për shkak të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar u rrit me 684 të Premten duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave deri më tani në 3.605./DailyMail

26769096-8183773-Ms_O_Rourke_was_described_as_one_in_a_million_by_friends_on_soci-m-17_1585916875256
26264132-8183773-Areema_Nasreen_36_a_Walsall_staff_nurse_and_mother_of_three_has_-m-18_1585916906266
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Policia operacion kundër informalitetit, çfarë u zbulua në Durrës. Paralajmërohet se do vijojnë…
Next post Bilanc i frikshëm në Shkodër, shtohen edhe 9 të prekur