‘Nëse infektohem me koronavirus, drejtimin e vendit do t’ja lë…’/ Rama flet për legalizimin e kanabisit: Po e studiojmë, porosia që do t’i lë Ahmetajt

Read Time:46 Second

Gjithashtu Rama ka folur edhe për porositë që do t’i linte ministrit Arben Ahmetajt dhe përdorimin e kanabisit për pandeminë.

TIRANË– Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar se kujt do t’ja besojë drejtimin e qeverisë nëse infektohet nga koronavirusi.

Gjithashtu Rama ka folur edhe për porositë që do t’i linte ministrit Arben Ahmetajt dhe përdorimin e kanabisit për pandeminë.

PJESË NGA BISEDA:

Arjan Çani: Kujt do t’ja lësh drejtimin e qeverisë po u infektove?

EDI RAMA: Timonin do ta mbaj vetë tek resperiatori, drejtimin ta marrë kush të dojë.

Arjan Çani: Po ‘Ben Tigrit’ çfarë porosie do t’i lije?

EDI RAMA: Do i them, o ti o korona duhet të keni ikur kur të dalë nga këtu.

Arjan Çani: Thonë që hashashi shëron koronavirusin…

EDI RAMA: Atë pa leje nuk e lejojmë, atë me leje po e studiojmë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ‘Godet’ sërish kryeinspektorja e Shëndetit: Pasi tha se mezi e priste virusin, tani kërkon infektimin e popullsisë
Next post Deklarata e FORTË, kryeministri Rama: Po studiojmë mundësinë e përdorimit të hashashit, kemi avancuar