“Pse del gjithë ditën në TV, lër ekspertët?”, Rama zihet ngusht nga pyetja

Read Time:49 Second

Kryeministri Edi Rama është personi që daljet e tij publike janë të panumërta në këtë situatë të emergjencës ndërsa shpesh është kritikuar, mbase me të drejtë se pse nuk ua lë vendin ekspertëve.

Sot ai u pyet në “Zonë e Lirë” për këtë çëshjte ndërsa Rama arsyetoi se e bën për të mos i ikur përgjegjësisë.

Pse nuk del më rrallë dhe të lije ekspertët të flisni?

Rama: Kjo detyrë më ka qëlluar mua dhe përgjegjësia më ka rënë mua dhe nuk mund ti iki kësaj përgjegjësie.

Po pse nuk lë ekspertët të flasin dhe të dalësh më rrallë?

Rama: Ekspertët flasin gjithë kohës, unë nuk jam si të tjerët, jam ky që jam, më i mirë më i keq ky jam. Nuk është se protagonizmi i treguar është ndonjë ndjesi, unë jam këtu për këta njerëz, a mund të bëja diçka që do të ishte më e mirë, e gjykojnë të tjerët,, po mendoj se po bëj më të mirën.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gazment Bardhi replikon me Edi Ramën: Videomontazhet dhe sajesa kundër opozitës, për të mbuluar dështimet e tij.
Next post ‘Bij b*shtrash, s’jemi kavie’/ Drogba e Eto’o shpërthejnë ndaj ekspertëve francezëve