Torovicë, Metaliaj: Rënia e gurëve rrezikon banorët, shteti inekzistent

Read Time:53 Second

Lindita Metaliaj ka denoncuar sot situatën e vështirë në Torovicë, ku si pasojë e rënies së gurëve rruga është bllokuar nga rënia e gurëve duke rrezikuar seriozisht banorët.

Statusi i plotë:

Banoret e Torovices apelojne per ndihme!
Fenomeni i shfaqur prej dy vitesh rrezikon te prodhoje nje tjeter tragjedi si ajo e tetorit te vitit 2017 ku nje mase shkembore u shkeput nga mali dhe goditi automjetin e per pasoje humben jeten 3 persona te se njejtes familje mes te cilene dhe nje grua shtatzene.Ne malin pergjate aksit rrugor Balldre-Torovice ne Lezhe jane me dhjetra gure te permasave te medha qe mund te bien nga momenti ne moment e qe rrezikojne kalimtaret si dhe zonen e banuar në fshatin Torovice.Alarmi per kete situate jepet tashme prej dy vitesh por autoritetet pergjegjese nuk kane marre asnje mase per te frenuar fenomenin ,per te parandaluar tragjedi te tjera si dhe per te garantuar jeten e banoreve te kesaj zone te lene ne harrese ne meshire te fatit.
Shteti inekzistent per zonen dhe banoret e Torovices!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ‘Toyota Yaris’, reagon Prela: Vetëm udhëzova, prokurorët mund të më refuzonin
Next post Ambasadori italian flet për dënimin e Saimir Tahirit: Drejtësia s’duhet të ndalet përballë të ‘paprekshmëve’