COVID-19/ Meksika ndalon pirjen e birrës Corona

Read Time:48 Second

Grupo Modelo’ i Meksikës, tha të enjten se përkohësisht do të ndalojë prodhimin e birrës Corona dhe markave të tjera të eksportuara në 180 vende, pasi aktivitetet e saj të biznesit u shpallën jo thelbësore nën një urdhër qeveritar që synon të frenojë përhapjen e koronavirusit.  

Qeveria Meksikane këtë javë shpalli një emergjencë shëndetësore dhe urdhëroi pezullimin e aktiviteteve jo thelbësore, pasi numri i rasteve të koronavirusit në vend tejkaloi 1.000, raporton Reuters.  

Të enjten, ajo raportoi 1.510 raste dhe 50 vdekje

Brewer tha në një deklaratë se pezullimi do të hyjë në fuqi nga e diela dhe se ajo ishte tashmë në procesin e zvogëlimit të prodhimit në një nivel në të cilin mund të rifillonte pasi të hiqet pezullimi.  

Bujqësia dhe prodhimi i ushqimit në përgjithësi konsiderohen aktivitete thelbësore.  

Grupo Modelo (GPMCF.PK), e cila është pjesë e grupit të birrës Anheuser-Busch InBev, operon me 11 marka birrash në Meksikë.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Koronavirusi/ Rama: Jemi në luftë! Shqiptarët jashtë vendit nuk mund të kthehen!!!
Next post VIDEO/Xhemal Gjunkshi publikon pamjet nga Dibra: Pensionistët në rradhë , rrëzojnë propagandën e ndyrë Qeveritare !