Dokumenti/ Donika Prela shkel ligjin, zbulohet shkresa për prokurorët e çështjes “Toyota Yaris”

Read Time:45 Second

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela urdhëron prokurorët e dosjes së bujshme të njohur si “Toyota Yaris” të dërgojnë çështjen për gjykim në gjykatë.

Gazetarja Klodiana Lala, ka siguruar për ‘News24’ e ‘BalkanWeb’ shkresën me firmë e vulë të prokurores Donika Prela, drejtuar prokurorëve Doloreza Musabelliu dhe Ened Nakuçi.

Përmes shkresës së protokolluar e cila mban datën 11 shtator, Donika Prela në shkelje të ligjit udhëzon prokurorët e çështjes “Toyta Yaris” të bëjnë komunikimin e akuzave dhe njoftimin e përfundimit të hetimeve për të pandehurit për të cilët është ngritur akuza më datë 5 shtator 2019.

“Prokurorët e ngarkuar me hetimin të kryejnë veprimet si edhe të marrin masa për dërgimin e cështjes për gjykim përpara datës 24/09/2019, datë në të cilën përfundon afati tërësor i paraburgimit në hetim për katër të pandehurit” -thuhet në shkresën e drejtueses së Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Washington Post: Amerika, jo më sistemit policor të sigurisë ushqimore!
Next post ‘Toyota Yaris’, reagon Prela: Vetëm udhëzova, prokurorët mund të më refuzonin