SHBA, shënohet numër rekord të infektuarish nga koronavirusi, mbi 245 mijë persona

Read Time:22 Second

Vazhdon të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në total, numri i të infektuarve me virus në shtetin amerikan ka shkuar në 245 442 persona. Vetëm në 24 orët e fundit, janë shënuar 565 vetë me virus.

Sa i përket vdekjeve nga koronavirusi, në SHBA kanë ndërruar jetë gjithsej 6098 persona.

Ndërsa, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga virusi vdekjeprurës 28 persona.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post LAJM I FUNDIT/ “Mbërriti në gjendje të rëndë, nuk ia doli të mbijetojë”, vdes te Infektivi 75-vjeçari i prekur nga koronavirusi
Next post Tabaku i përgjigjet Veliajt dhe Ramës: Keni kopjuar keq propozimet