Home Aktualitet LAJM I FUNDIT/ “Mbërriti në gjendje të rëndë, nuk ia doli të mbijetojë”, vdes te Infektivi 75-vjeçari i prekur nga koronavirusi

LAJM I FUNDIT/ “Mbërriti në gjendje të rëndë, nuk ia doli të mbijetojë”, vdes te Infektivi 75-vjeçari i prekur nga koronavirusi

nga Editor

Një 75 vjeçar ka humbur jetën sot në spitalin Infektiv, ku kishte mbërritur në gjendje të rënduar shëndetësore. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se pacienti teksa vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni.

Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të menjëhershme“, sqaron ministria.

NJOFTIMI

Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, teksa vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni. Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të menjëhershme.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv për ta asistuar në kohë rekord, pacienti nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe u bën edhe një herë thirrje qytetarëve, që të zbatojnë në mënyrë rigoroze masat e distancimit social dhe të izolimit, të cilat janë të domosdoshme për frenimin e përhapjes së COVID-19.

Lajme te ngjashme