Home Aktualitet Burrë e grua, dy rastet e reja me koronavirus në Fier

Burrë e grua, dy rastet e reja me koronavirus në Fier

nga Editor

Fieri prej disa ditësh kishte rënë në qetësi sa i përket rasteve të reja me COVID-19, por sot konfirmohen dhe dy të infektuar të rinj duke çuar në 25 numrin total të  të prekurve me koronavirus në këtë rreth.

Bëhjet e ditur se ata janë një cift bashkëshortësh në moshë të thyer.

Mesohet se burre e grua jane banor te lagjes 15 Tetori te qytetit.

Nderkohe qe nuk ka ende te dhena per menyren se si mund te jene infektuar dy te moshuarit.

HARTA

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Durrës, Fier, Kavajë, Lezhë, Mirditë dhe Shkodër.
Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 146 raste
– Durrës 32 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 8 raste
– Fier 25 raste
– Kavajë 8 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Korçë 16 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 22 raste
– Lezhë 11 raste
– Berat 1 rast
– Has 8 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 4 raste
– Mirditë 3 raste

Lajme te ngjashme