“Shpërndarja e ndihmave sipas listave të votimit më 30 Qershor, krim politik’

Read Time:1 Minute, 7 Second

Qytetarët në mbarë bashkitë e vendit  po denoncojnë një dukuri në shpërndarjen e ndihmave ushqimore, që deri dje nuk dukej aq hapur: ndihma vetëm për ato familje që dolën në votimin e 30 Qershorit.

Ish-Kryeministri Sali Berisha e ka denoncuar këtë fakt si “një krim politik”, njesoj siç vepronte Milosheviçi në Kosovë dhe ka publikuar dy mesazhet si dëshmi nga bashki të vendit:

“Për shpërndarjen e ndihmave, narkoqeveritarët përdorin listat e votimit të farsës moniste të 30 qershorit. Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.  Ky është krim politik, është diferencim politik si ai që bënte 30 vjet më parë, Millosheviçi në Kosovë,” shkruan Berisha.

Zoti Berisha, të lutem shumë, jam … nga Delvina që po të shkruaj.

Këtu në Delvinë po shpërndajnë ndihmat dhe këto ndihma po u venë vetëm atyre që votuan në 30 qershor; po ne që kundërshtuam 30 qershorin, të vdesim. Të lutem më kthe një përgjigje, se s’di ku të ankohem. Me respekt T.F. Delvinë”

***

“Përshëndetje z. Berisha

Gëzoj të jeni mirë. Doja t’ju thosha lidhur me ushqimet që përditë del ai “i gjati”,  thotë “po ndaj ushqime për njerëzit në nevojë”.

Nuk kemi parë gjë. Mbushen makina me ushqime, i shpërndajnë vetëm tek njerëzit e vet. Ne si invalid s’na ka sjellë njeri gjë, sepse nuk dolëm në votimin për kryetarin. Të fala …”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Vdes 5-vjeçarja e infektuar me COVID-19 në Itali
Next post Nga mesdita e nesërme, nis sërish izolimi total. Ja mesazhi që jep Rama